| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Zadania na tabele nurkowe - prośba o weryfikację

Moderator: Kadra

Zadania na tabele nurkowe - prośba o weryfikację

Postautor: BartekBart » 2019-04-27, 13:50

Cześć, za niedługo zaczynam OWDziaka w Krakenie i nie mogąc się doczekać pierwszych zajęć. Przerabiam podręcznik i inne materiały z intetrnetu samodzielnie. Obecnie jestem na zadaniach na tabele dekopresyjne.

Znalazłem pdf z zadaniami i odpowiedziami do nich, ale moje wyniki odbiegają sugerowanych rozwiązań. Rozwiązywałem je na tabelach PADI, czy mógłbym prosić o weryfikację moich odpowiedzi.

Pytania z odpowiedziami:
https://www.go-pro-in-paradise.com/app/ ... stions.pdf

Moje odpwiedzi:
RDP TABLE QUESTIONS
4) 11min (nie dodaje tych 15min po piszą, że na początku nurkowania)
10) W opisnaje sytuacji wyszło mi, że TDT=57 minut, zaś maksymlany czas dekompresyjny to 56 minut, czyli przekroszyliśmy czas 1 minutę. Co wtedy należy zrobić i dlaczego podwiedz A jest poprawną?
11) Wyszło, mi że nurkowanie to jest bezdekopresyjnym, były dwa nurki więc jest powtórzeniowym, dlatego nurek powinień czekać 12h przed lotem.
Załączniki
PADI RDP eRDPml Questions.pdf
Zadania z odpowiedziami na końcu
(38.6 KiB) Pobrany 921 razy
Awatar użytkownika
BartekBart
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 3
Rejestracja: 2019-04-26, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Re: Zadania na tabele nurkowe - prośba o weryfikację

Postautor: BartekBart » 2019-04-30, 14:05

Nikt z doświadczonych kolegów nie podpowie?
Awatar użytkownika
BartekBart
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 3
Rejestracja: 2019-04-26, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Re: Zadania na tabele nurkowe - prośba o weryfikację

Postautor: Tomasz Łach » 2019-05-01, 11:07

Cześć
Kilka spraw;
Po pierwsze ucz się od instruktora a nie z internetu, bo tam jest cała masa bzdur ;-)
Po drugie tabele to już historia... nikt już na nie nie nurkuje i nie są omawiane na kursie OWD (uczysz się planowania na komputer)
Po trzecie odpowiedz na pytanie 10 i 11 masz na odwrocie tabeli. Jest tam podane co należy zrobić przy przekroczeniu limitu i jaka jest minimalna przerwa do lotu samolotem (rekomendowane i tak jest 24h).
Co do treści czwartego zadania to nie bardzo rozumiem o co im chodzi... Jeżeli nurek z grupą D planuje wykonać nurkowanie na 24m (zaokrąglamy do 25) to maksymalny czas denny wynosi 18 minut a reszta azotowa w takim przypadku to 11. W związku z tym do reszty azotowej dodajesz 15minut (bo tyle ma trwać nurkowanie i wówczas jesteś w grupie O).
Pozdrawiam
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Zadania na tabele nurkowe - prośba o weryfikację

Postautor: BartekBart » 2019-05-01, 20:50

Dzięki za odpowiedź. Jasne, że najlepiej uczyć się od instruktora i jemu zadawać wszystkie pytania, ale Pana Mateusza poznam dopiero w poniedziałek na spotaknu organizacyjnym, a po pierwszym zejściu pod wodę na wakacjach sport ten strasznie mnie "wzywa" i stąd szukanie materiałów na własną rękę.

Jeszcze raz dzięki i wierzę, że do zobaczenia na Zakrzówku.
Awatar użytkownika
BartekBart
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 3
Rejestracja: 2019-04-26, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Re: Zadania na tabele nurkowe - prośba o weryfikację

Postautor: Gorka » 2020-05-08, 11:08

Jako zaczynający przygodę z nurkowaniem pierwsze słyszę o takich tabelach i podręcznikach, jakbym dostał obuchem oświecenia w głowę że w sieci są takie materiały. Dużo jeszcze przede mną do nauki:)
Awatar użytkownika
Gorka
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-06, 13:38
Lokalizacja: Sztum
Płeć: Mężczyzna


Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości