| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Nurkowanie po OWD

Moderator: Kadra

Nurkowanie po OWD

Postautor: Jacek77 » 2017-07-27, 18:07

Witajcie
Nie wiem czy to dobry temat ale nie znalazłem właściwego a ten po części wiąże się z moim pytaniem.
Robiłem z 12 letnią córką OWD ale w Egipcie. Wiem jakie jest zdanie większości na temat kursów tam robionych ale mi zależało na prawdziwej nauce, zwłaszcza że była ze mną córka, dlatego robiliśmy kurs u polskiego instruktora, który naprawdę się przykladał i myślę że nauka na pewno nie była gorszej jakości niż w Polsce zwłaszcza że po kursie dokupiliśmy jeszcze dodatkowe nurkowania dla utrwalenia wszystkiego.
I teraz moje właściwe pytanie. Chcieliśmy zanurkować w Polsce. Jako, że wody są tu inne chciałem zapytać jak to się odbywa i czy jest możliwe?
Jacek77
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-26, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: OWD

Re: Nurkowanie po OWD

Postautor: _koz_ » 2017-07-28, 10:05

Formalnie jeśli masz certyfikat to oczywiście możesz zanurkować gdzie chcesz. Jak na Zakrzówku to przyjeżdżasz, płacisz wejściówkę, wypożyczasz sprzęt i nurkujesz, ale...
Polskie wody są oczywiście inne niż egipskie :) Po pierwsze jest dużo zimniej. Poniżej termokliny będzie ok. 10-12 stopni (w zakresie głębokości OWD) więc trzeba mieć grubą piankę z ociepleniem (zakładam że nie masz suchego skafandra) lub półsuchy z koszulką. Mamy też gorszą widoczność pod wodą więc jest trudniej nawigacyjnie, nie widać tyle punktów odniesienia co w Egipcie.

Polecam skorzystać z pomocy Krakena - przyjechać na nurkowanie klubowe lub nurkowanie z instruktorem. Będzie wtedy i bezpieczniej i poznasz akwen, a przy okazji poznasz wrażenia z nurkowania w polskich warunkach i sprawdzisz czy Ci się to podoba.
_koz_
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 31
Rejestracja: 2015-06-23, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Tec-40

Re: Nurkowanie po OWD

Postautor: Jacek77 » 2017-08-01, 09:21

Właśnie o to mi chodziło.Jak najbardziej chcę skorzystać z pomocy instruktora. W takim razie skontaktuję się z Krakenem. Dzięki _koz_ :)
Jacek77
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-26, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: OWD


Wróć do Szukam partnura

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości