| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Ubezpieczenie nurkowe

Moderator: Kadra

Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Shibuya » 2013-01-04, 21:41

Macie namiary na kogoś, u kogo można wykupić ubezpieczenie nurkowe ?
No i oczywiście jakie najlepiej DAN, Hestia a może Allianz Direct (ostatnio odkryłam)? Jaki pakiet ?
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Tomasz Łach » 2013-01-04, 22:19

Nie ma prostej odpowiedzi, wszystko ma swoje plusy i minusy.
Zalezy gdzie i jak czesto masz zamiar nurkowac i ile pieniedzy wydac na ubezpieczenie.
Osobiscie uzywam Hestie nurkowa, ale gdybym nurkowal czesciej za granica, to pewnie bylby to DAN.
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Shibuya » 2013-01-05, 00:36

Na razie głównie Polska(czytać, głównie Zakrzówek :) ). W wakacje jadę do Egiptu (Marsa) tam będę chciała wykupić pakiet 5 dni nurkowych/10 nurkowań. Na wyjazd Alfa Star daje mi coś takiego podstawowym ubezpieczeniu PRZEDMIOT I ZAKRES
UBEZPIECZENIA:
1/ W RAMACH PAKIETU PODSTAWOWEGO NA WSZYSTKICH KIERUNKACH W RAMACH KOSZTÓW LECZENIA, OCHRONĄ UBEZPIECZENIOWĄ OBJĘTE JEST AMATORSKIE NURKOWANIE DO 20 m. OCHRONA TA UDZIELANA JEST WYŁĄCZNIE AMATOROM NURKOWANIA, POSIADAJĄCYM WYMAGANE UPRAWNIENIA LUB GDY UCZESTNICZĄ W KURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ PROFESJONALNĄ FIRMĘ, A NURKOWANIE ODBYWA SIĘ POD OPIEKĄ INSTRUKTORA I ZAWIERA TAKŻE MOŻLIWOŚĆ LECZENIA W KOMORZE DEKOMPRESYJNEJ ORAZ TRANSPORT Z MIEJSCA WYPADKU DO KOMORY DEKOMPRESYJNEJ (W TYM TRANSPORT LOTNICZY).
Jeśli chodzi o cenę, to na razie im taniej tym lepiej, ale jak już mam płacić to, żebym coś miała w tym ubezpieczeniu.
Ubezpieczenie chyba roczne, bo przecież nie będę się ubezpieczać na każdym razem, jak będę jechać na Zakrzówek.
Jak możesz to doradź coś ze swojego doświadczenia :)
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: te_pe » 2013-01-05, 12:08

Shibuya pisze:Ubezpieczenie chyba roczne, bo przecież nie będę się ubezpieczać na każdym razem, jak będę jechać na Zakrzówek.


A jesteś ubezpieczona w NFZ?

jeśli tak, to wchodząc na Zakrzówek masz ubezpieczenie nurkowe.
(Czy dojdzie do tego, że MSC zainstaluje eWUŚ na bramie? ;-) )

Na jednorazowy wyjazd kup Hestię na kraje basenu Morza Śródziemnego z rozszerzeniem ochrony ubezpieczeniowej o wypadki związane
z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka - kilka(naście) zł/dzień (zależy od wariantu)

jeżeli rocznie sumaryczna wartość ubezpieczeń dochodzi do ok. 300 zł, - kup DAN Basic - 68€


Tomasz
Awatar użytkownika
te_pe
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-08, 09:11
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: nTmx

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Tomasz Łach » 2013-01-06, 15:36

Tak jak pisal Tomek, jesli jestes ubezpieczona w NFZ to posiadanie ubezpieczenia KL w Polsce nie ma wiekszego sensu... Mozna ewentualnie pomyslec o jakims NNW.
Co do mojego wyboru, to moje wymagania byly nastepujace
- firma zarejestrowana w Polsce, tak aby ewentualne spory z ubezpieczycielem rozwiazywac przed naszy sadem
- kontakt z ubezpieczycielem w jezyku polskim
Hestia nurkowa spelnia oba warunki :-)
Dodatkowo wykupujac to ubezpieczenie mam kilka wariantow; turystyczne nurkowania, nurkowania kursowe gdy to ja jestem instruktorem (szkole) nurkowania szkoleniowe gdy to mnie szkola. Wykupuje takie, jakie w danej chwili jest mi potrzebne.
Jako instruktor w DAN musialbym wykupic ubezpieczenie w opcji Profesional, a ta jest juz odpowiednio drozsza...
Koszt Hesti nurkowej to 6,50 za dzien (przy czym musisz wykupic minimum dwa dni) dodatkowo gdy ubezpieczenie wykupuje min 6 osob to maja jeszcze 10% znizki.
Kolejnym plusem dla mnie jest to, ze to ubezpieczenie nie jest tylko nurkowe, ale obejmuje tez normalne KL i NNW.
Gdy oczywiscie jedziesz z biurem podrozy, to ma to male znaczenie, bo i tak w ramach wyjazdu dostajesz takie ubezpieczenie, ale w przypadku wyjazdow organizowanych indywidualnie i tak musialbym wykupywac dodatkowe ubezpieczenie (bo co jak zab zacznie bolec ? )

Moim zdaniem kazdy musi sam sobie odpowiedziec ile chce wydac na ubezpieczenie i jakiej ochrony oczekuje...

DAN napewno jest bardziej rozpoznawalny na swiecie, zatem jesli masz w planach jakies egzotyczne wyjazdy to raczej wlasnie on (da wieksza szanse, ze sprawe uda sie zalatwic bezgotowkowo)

Problem z Hestia nurkowa w stosunku o "normalnej" Hesti o ktorej pisal Tomek jest taki, ze nie mozna jej wykupic u pierwszego lepszego przedstawiciela, ale tylko w wybranych centrach nurkowych. Dodatkowo trzeba miec przy sobie certyfikat. Szczegoly sa na ich stronie http://www.ergo-hestia.eu/nurkowanie.php
Dan masz tu http://www.daneurope.org/web/guest/home
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: te_pe » 2013-01-06, 16:56

Tomasz Łach pisze:... ze nie mozna jej wykupic u pierwszego lepszego przedstawiciela, ale tylko w wybranych centrach nurkowych. Dodatkowo trzeba miec przy sobie certyfikat.


:lol:

polecam centrum nurkowe w Galerii Kazimierz - wystawili, o certyfikat nie pytali.... wrzesień 2012


___
/omasz
Awatar użytkownika
te_pe
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-08, 09:11
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: nTmx

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Tomasz Łach » 2013-01-06, 17:36

Miales Hestie nurkowa czy zwykla podrozna rozszerzona o sporty wysokiego ryzyka/ekstremalne ? Nie jest to bowiem to samo...
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: te_pe » 2013-01-06, 17:43

Tomasz Łach pisze:Miales Hestie nurkowa czy zwykla podrozna rozszerzona o sporty wysokiego ryzyka/ekstremalne ? Nie jest to bowiem to samo...


chyba jednak jest:

Podróże dla płetwonurków

Dla osób nurkujących polecamy dwa warianty ubezpieczenia: Holiday Charter i Holiday Charter Plus


oraz

Ubezpieczenie Hestia Podróże występuje w trzech wariantach:

Podstawowym - HOLIDAY BASIC,
Rozszerzonym - HOLIDAY CHARTER,
Pełnym - HOLIDAY CHARTER PLUS, abyś mógł dopasować ubezpieczenie idealnie do Twoich potrzeb.


kupiłem zwykłą podróżną rozszerzoną o sporty wysokiego ryzyka. w opisie stało HOLIDAY CHARTER PLUS ;-)


___
/omasz
Awatar użytkownika
te_pe
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-08, 09:11
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: nTmx

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Tomasz Łach » 2013-01-06, 18:03

Tez wczesniej zanim zaczalem kupowac Hestie nurkowa, kupowalem ta o ktorej piszesz...
Nie jest to jednak to samo. Tak jak pisalem wykupujac Hestie nurkowa musisz podac posiadany stopien nurkowy, jego (certyfikatu) numer oraz organizacje. Nastepnie podajesz czy ma to byc ubezpieczenie nurkowan rekraacyjnych, szkoleniowych czy kursowych. Jesli ubezpieczasz sprzet nurkowy to podajesz jego numery seryjne (np automatu, komputera, czy suchara).
Roznice sa w szczegolach. Np przy normalej Hesti mozesz wykupic ubezpieczenie na jeden dzien (w nurkowej nie ma takiej opcji) natomiast jest drozsze (nurkowa kosztuje tylko 6,50 za dzien) w nurkowej nie ma opcj Basic - jest tylko Holiday Charters i Holiday Charter Plus. Dodatkowo w nurkowej koszty akcji ratunkowej juz w najnizszej opcji sa do wysokości sumy ubezpieczenia KL...
Jest tez wspomniana znizka ktora w wersji nurkowej zaczyna sie od 6 osob.

Tak jak pisalem wczesniej wykupywalem normalna Hestie podrozna w siedzibie Hesti na rogu pl.Wolnica i Bozego Ciala. Caly czas mowiono mi, ze kupuje ubezpieczenie nurkowe, dopiero jak zaczalem drazyc temat, to niechetnie mnie poinformowano, ze ubezpieczenie o ktore pytam jest niedostepne u normalnych ubezpieczycieli i mozna je uzyskac tyko w wybranych centrach nurkowych...
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Ubezpieczenie nurkowe HESTIA

Postautor: te_pe » 2013-01-06, 18:58

udało nam się z Tomkiem porównać pakiet podróżny i nurkowy.
Noszą one taką samą nazwę, mają takie samy kwoty ubezpieczenia - ale różnią się w dwóch szczegółach.

Obrazek

___
/omasz
Awatar użytkownika
te_pe
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-08, 09:11
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: nTmx

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Tomasz Łach » 2014-06-09, 21:06

Niestety informacje zawarte w tym watku sa juz nieaktualne :-(
Hestia zmienila warunki jak i ceny ubezpieczen.
link do Hesti
Jako alternatywe na krotkie wyjazdy mozna rozwazyc Signal Iduna (turystyczne - rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka).
Jak ktos chce wyjezdzac czesciej i nurkowac glebiej niz 30m to musi sie szarpnac na DAN...
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: buter1 » 2014-06-10, 01:05

Monika jak temat aktualny zadzwoń jutro - dam Ci telefon do Ewy Słuckiej z W-wy . Dowiesz się u żródła wzystkiego- czyli że np ubezpieczenie H. działa tylko za granicą , że dan nie oddaje szmalu jak nie ma zwłok - Ewa jest agentem H. ( byłą żoną Irka S. )jedną z niewielu u której wykupisz ubezpieczenia stricto nurkowe .Oczywiście jest nurkiem.
buter1
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 62
Rejestracja: 2011-11-05, 23:06
Płeć: Mężczyzna

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Shibuya » 2014-06-10, 11:38

Wykupiłam już ubezpieczenie, także najbliższe zmiany w przyszłym roku dopiero. Wtedy się przypomnę :) Dzięki.
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: destyrk » 2015-06-26, 16:49

A korzystaliście kiedyś z oferty rankomatu ?
https://rankomat.pl/ubezpieczenia-turys ... kalkulator
Zastanawiam się czy to dobra oferta.
destyrk
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-26, 16:41
Płeć: Mężczyzna

Re: Ubezpieczenie nurkowe

Postautor: Tomasz Łach » 2016-05-09, 16:40

Nastąpiła zmiana stawek ubezpieczeniowych w Hesti.
Obecnie za nurkowanie do 40m płacimy 10,20 za dzień.
Zniżka grupowa 10% przy grupie minimum 8 nurków.

Ubezpieczenie do 100m to koszt około 22zł za dzień.
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.


Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron