| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Chorwacja

Moderator: Kadra

Chorwacja

Postautor: Maciek » 2014-03-11, 00:17

Chorwacja to jedno z tych miejsc do którego ze względu na możliwość dotarcia samochodem wielu nurków traktuje jako typowe wakacyjne miejsce.
Patrząc na Chorwację z nurkowego punktu widzenia można podzielić ją na rejony północe czyli Istrię zachodnią i wschodnią:
http://www.alchemianurkowania.pl/index. ... lace&dp=72
http://www.alchemianurkowania.pl/index. ... lace&dp=75
Rejon wyspy Krk, potem wybrzeże biegnące do Murteru i potem okolice Splitu.
Do tego dochodzą wyspy takie jak Cres czy Hvar oraz kultowy Vis:
http://www.alchemianurkowania.pl/index. ... lace&dp=30
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 393
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Chorwacja

Postautor: Martyna29 » 2017-03-10, 21:57

W Chorwacji znajdują się wspaniałe miejsca do nurkowania. W szczególności w Vis jest fajnie.
Martyna29
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-09, 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Chorwacja

Postautor: kosmitki » 2018-05-13, 12:18

podpowiedzcie mi które miejsce w Chorwacji ( z tych gdzie można kupić wycieczki z komercyjnymi biurami podróży) jets najlepsze?
virgam opinie
Ostatnio zmieniony 2018-06-06, 14:03 przez kosmitki, łącznie zmieniany 2 razy
kosmitki
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 2
Rejestracja: 2018-05-13, 10:29
Płeć: Kobieta

Re: Chorwacja

Postautor: Tomasz Łach » 2018-05-16, 11:54

Napisz jaka jest Twoja definicja najlepszego miejsca (co Cię pod wodą interesuje - wraki, jakinie, zwierzęta itp).
Trudno jest określić, które miejsca są dostępne przez biura podróży. Większość osób podróżuje bowiem do Chorwacji własnymi samochodami.
Napisz jaki rejon potencjalnie Cię interesuje (Istria, Dalmacja itp)
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Chorwacja

Postautor: kosmitki » 2018-05-17, 00:14

tylko zwierzęta,
myślałam by kupić wycieczkę z biurem podróży i tam nurkować na miejscu - rafy są wszędzie ładne?
w chorwacji jeszcze nie byliśmy - nurkowałam tylko w Egipcie i tam wiem że w Hurghadzie jest średnio - lepiej jechać do Marsa Alam lub Dahab,
ajak to wygląda w chorwacji? rafy są zadeptane?
kosmitki
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 2
Rejestracja: 2018-05-13, 10:29
Płeć: Kobieta

Re: Chorwacja

Postautor: Tomasz Łach » 2018-05-17, 12:26

kosmitki pisze:tylko zwierzęta,

To może być słabo... :-(

kosmitki pisze:myślałam by kupić wycieczkę z biurem podróży i tam nurkować na miejscu

Jeśli koniecznie upierasz się by nie jechać autem, to można też rozważyć przejazd autokarem do wybranej miejscowości, a apartamenty zarezerwować przez centrum nurkowe lub np booking.com

kosmitki pisze: - rafy są wszędzie ładne?

Jakie rafy ? :mrgreen:
W rozumieniu tego co widziałaś w Egipcie nie ma ich wcale...

kosmitki pisze:w chorwacji jeszcze nie byliśmy - nurkowałam tylko w Egipcie i tam wiem że w Hurghadzie jest średnio - lepiej jechać do Marsa Alam lub Dahab,
a jak to wygląda w chorwacji? rafy są zadeptane?

W takim razie koniecznie się wybierzcie ! To piękny kraj i gościnni ludzie. Masa ciekawych miejsc do zwiedzania.
Jeżeli jednak uważasz że w Hurgadzie było średnio (swoją drogą uważam że pod tym względem Hurgada jest lepsza od Dahab) to Chorwacja całkowicie Cię rozczaruje...
To nie ten typ morza. Owszem i w Chorwacji można spotkać delfiny, zobaczyć ośmiornicę czy fajną meduzę, ale są to raczej wyjątki a nie reguła...
Chorwacja to piękne wraki, ścianki czy jaskinie. Są też miejsca gdzie słodka woda miesza się ze słoną tworząc bajeczne formacje skalne (Vruja).
Można też zanurkować w parkach narodowych, gdzie jest troszkę więcej życia (np okolice wyspy Murter).
Ja na Twoim miejscu wybrałbym jednak na pierwszy raz okolice Omisia.
To bajeczne miejsce. Morze, rzeka i góry w jednym. Rafting, nurkowanie (CN Butterfly), wycieczki, wszystko w jednym miejscu.
To właśnie z tego centrum nurkowego pływają na słynną Vruję. Mają też jakiś wraczek i parę innych miejsc nurkowych.
Pamiętaj jednak, że Chorwacja to nie Egipt, bo Morze Śródziemne to nie Morze Czerwone !
Po naszej stronie globu nigdzie nie znajdziesz takich raf jak w Egipcie !
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Chorwacja

Postautor: zabki » 2019-02-12, 01:01

W Chorwacji jest czyściusieńka woda i widoczność bardzo dobra pod wodą, ach może w tym roku znowu tam pojadę.
zabki
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1
Rejestracja: 2019-02-12, 00:00
Płeć: Mężczyzna

Re: Chorwacja

Postautor: irekom » 2019-04-01, 14:22

Nooo, Chorwacja to cudowne miejsce do nurkowania. Ogólnie cały basen środziemnomorski to świetne miejsca do nurkowania w Europie.
irekom
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-13, 15:33
Płeć: Mężczyzna


Wróć do Miejsca nurkowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron