| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Aparat do zdjęć pod wodą

Moderator: Kadra

Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Shibuya » 2012-09-20, 20:04

Mam obecnie Panasonica Lumix FT3. Jego wytrzymałość to max 12 metrów, a chciałabym coś więcej.
Zastanawiam się na czym wyjdę lepiej, chodzi mi o jakość zdjęć ( filmiki za bardzo mnie nie interesują na razie ).
Czy dokupić do mojego aparatu obudowę do 60 m kliknij tutaj
Czy może lepiej zakupić kamerę Go Pro ?
A Wy czego używacie do zdjęć pod wodą ?
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Shibuya » 2012-10-22, 15:21

Zdjęcia robione moim aparatem bez dodatkowej osłony, bez lampy, tryb podwodny.
Z wizurką i ostrością zdjęć było różnie :) Może ma ktoś podobne zdjęcia robione Go Pro, żebym mogła sobie porównać ?

Koparki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakrzówek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Tomasz Łach » 2012-10-22, 17:30

Maciek pewnie ma ;-) tyle ze starsza wersja GoPro
Na Twoim miejscu nie bawil bym sie w kupno obudowy... na plytsze nury wystarczy to co masz, a na glebsze kupil bym to; http://gopro.com/hd-hero3-cameras
W naszych wodach zrobienie dobrego zdjecia glebiej i tak graniczy z cudem :-P a na wyjazdy lepsze (bo lzejsze i mniejsze) GoPro.
Z czasem i tak zaczniesz krecic filmiki - zwlaszcza jak wieczorem po nurkowaniach, po ogladnieciu piecsetnego zdjecia zobaczysz jak wszyscy zaczynaja ziewac... Filmiki wprowadzaja wiecej zycia :lol:
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: GrzegorzG » 2012-10-22, 19:15

Tomasz Łach pisze:na plytsze nury wystarczy to co masz

Nie Tomku, nie wystarczy. Może do reportażu, co się widziało albo jako ciekawostka dla nienurkujących.
Tomasz Łach pisze:W naszych wodach zrobienie dobrego zdjecia glebiej i tak graniczy z cudem

Z tym niestety się też nie zgodzę, dużo zależy od sprzętu ale również od umiejętności fotografa.

Trzeba przede wszystkim zdecydować się co jest ważniejsze, fotografia czy filmowanie.
Nie ma sprzętu dobrego do obydwu tych rzeczy. GoPro na pewno nie jest dobry do fotografii tak jak kompakt do filmowania.
No ale to tylko moje skromne zdanie.
I niekoniecznie trzeba mieć lustrzankę, żeby robić fajne zdjęcia pod wodą. Cierpliwość i pływalność oraz wizja artystyczna :-) w zupełności wystarczą.
Awatar użytkownika
GrzegorzG
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 27
Rejestracja: 2010-08-04, 22:12
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: MSD, SM IANTD

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Shibuya » 2012-10-22, 19:50

Lustrzankę mam, ale na obudowę podwodną do niej mnie nie stać :(
Obudowę do aparatu chcę kupić, bo ten aparat jest do 12 metrów i momentami daje mi znać, że jestem za głęboko :) Poza tym planuję AOWD i chciałabym go zabierać ze sobą.
Tylko,że obudowa kosztuje ok. 1200 zl, więc nie wiem czy opłaca się kupić tą obudowę czy dorzucić parę zł i kupić np HERO 3.
Wolę robić zdjęcia niż filmy. Do zdjęć często wracam. Filmy, które kiedyś robiłam leżą jeszcze na KASETACH i nie pamiętam kiedy ostatni raz to oglądałam. Nawet mi się ich zgrywać na płytki nie chce.
Gdyby zależało mi na filmach to brałabym kamerkę, a tak to się waham :/
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Tomasz Łach » 2012-10-22, 21:43

GrzegorzG pisze:
Tomasz Łach pisze:na plytsze nury wystarczy to co masz

Nie Tomku, nie wystarczy. Może do reportażu, co się widziało albo jako ciekawostka dla nienurkujących.


Czyli twierdzisz, ze wydanie ponad tysiac zlotych na obudowe do tego aparatu znaczaco podniesie jego mozliwosci...



GrzegorzG pisze:
Tomasz Łach pisze:W naszych wodach zrobienie dobrego zdjecia glebiej i tak graniczy z cudem

Z tym niestety się też nie zgodzę, dużo zależy od sprzętu ale również od umiejętności fotografa.


A gdzie ja napisalem, ze umiejetnosci nie sa wazne ? Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz ze ten aparat to co najwyzej do "reportazu", a pozniej piszesz ze sprzet to nie wszystko i licza sie rowniez umiejetnosci.
Wiec pytam jeszcze raz, czy zakup obudowy do tego aparatu znaczaco podniesie jego mozliwosci ? Umiejetnosci (w tym plywalnosc) mozna spokojnie cwiczyc na nurach do 12m, a pozniej mozna pomyslec o zakupie nowego aparatu z obudowa podwodna.
Na chwile obecna lepszym rozwiazanie wydaje sie zakup GoPro, tym bardziej ze "trojka" parametrami technicznymi wyglada bardzo ciekawia...

GrzegorzG pisze: Trzeba przede wszystkim zdecydować się co jest ważniejsze, fotografia czy filmowanie.
Nie ma sprzętu dobrego do obydwu tych rzeczy. GoPro na pewno nie jest dobry do fotografii tak jak kompakt do filmowania.
No ale to tylko moje skromne zdanie.

Pelna zgoda. Z tym ze mozliwosci najnowszego GoPro i tak beda znacznie wieksze niz aparatu z przed kilku lat.
Zakup obudowy do tego aparatu jest po prostu malo rozwojowy... a tak przynajmniej zostanie kamerka. :-)

GrzegorzG pisze:I niekoniecznie trzeba mieć lustrzankę, żeby robić fajne zdjęcia pod wodą. Cierpliwość i pływalność oraz wizja artystyczna :-) w zupełności wystarczą.

To ciekawe po co wylozyles tyle kasiory na swoj wypasiony aparat :lol:
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: GrzegorzG » 2012-10-22, 22:01

Tomasz Łach pisze:Czyli twierdzisz, ze wydanie ponad tysiac zlotych na obudowe do tego aparatu znaczaco podniesie jego mozliwosci...

Absolutnie nie. Ja uważam, że ten aparat nadaje się wyłącznie do tego co wyżej napisałem. Zakwestionowałem tylko Twoją radę, że taki jej wystarczy.
Tomasz Łach pisze:Na chwile obecna lepszym rozwiazanie wydaje sie zakup GoPro, tym bardziej ze "trojka" parametrami technicznymi wyglada bardzo ciekawia...

To nie jest sprzęt dla fotografa, chyba że jego celem jest to co powyżej, czyli pamiątki a nie zdjęcia. Kamerka to kamerka i jak sama nazwa wskazuje służy do kamerkowania. :-)
Tomasz Łach pisze:To ciekawe po co wylozyles tyle kasiory na swoj wypasiony aparat :lol:

Właśnie dlatego, że poprzedni Canon G10 ograniczał mnie technicznie, chociaż zdecydowanie robiłem nim lepsze zdjęcia niż można wycisnąć z Lumix FT3 i uważam go za jednego z lepszych kompaktów do zdjęć podwodnych. Dlatego też nie miałem żadnego problemu z jego odsprzedażą.
Awatar użytkownika
GrzegorzG
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 27
Rejestracja: 2010-08-04, 22:12
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: MSD, SM IANTD

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Shibuya » 2012-10-23, 00:03

Grzegorz, a jaki Ty masz sprzęt ? Masz jakąś galerię online do przejrzenia ?
Na zakup lepszego sprzętu teraz sobie pozwolić nie mogę, bo muszę zakupić najpierw sprzęt do nurkowania.
Chyba po prostu się wstrzymam z tą decyzją. W sumie do wiosny i tak raczej nie będzie mi potrzebna obudowa.
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Maciek » 2012-10-24, 01:25

Go pro robi niezłe filmy ale słabe zdjęcia.
Jak lubisz fotografować to nie gopro
Obudowa o której piszesz pewnie jest ok ale najważniejszy dla jakości zdjęć jest konwerter szerokokątny.
Czyli moim zdaniem szukaj sprzętu - może używanego ale z konwerterem.
Zdjęcia super jak na sprzęt który używasz - masz zmysł do tego.
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Shibuya » 2012-10-24, 17:24

Dzięki Maciek :)
Aparat kupowałam z myślą o snurkowaniu w Egipcie. Tam zdjęcia wyszły ok :)
A że potem mi się priorytety pozmieniały, to trzeba pomyśleć o czymś więcej.
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: ksawery1980 » 2013-01-04, 13:15

Witam.
A czy ktoś wie coś o aparatach firmy sealife?
ksawery1980
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-02, 23:00
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Padi advanced

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Maciek » 2013-01-11, 19:56

Stronę na pewno znasz
http://www.sealife-cameras.com/
Wyglądają OK, ale nie znam nikogo kto by używał.
Dlaczego cię zainteresowały
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: nitota » 2013-02-20, 17:14

Moim zdaniem kupno obudowy to lepsza inwestycja niż kupowanie Go Pro, żeby robić zdjęcia. Zresztą koszty zakupu najtańszego Go Pro i obudowy są zbliżone, więc tym bardziej nie ma się co zastanawiać, zwłaszcza jeśli wiesz dokładnie, że priorytetem są dla Ciebie zdjęcia. Ja mam aparat sony dsc wx5, dokupiłem do niego obudowę ikelite i ten zestaw całkowicie się sprawdza przy nurkowaniu i u nas i na jakichś wyjazdach.
><>
Awatar użytkownika
nitota
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-20, 16:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Maciek » 2013-02-21, 13:03

Podeślij parę fotek z twojego aparatu, zawsze ciekawie zobaczyć.
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Aparat do zdjęć pod wodą

Postautor: Shibuya » 2013-02-21, 23:22

Ja juz wybralam aparat. Chce kupic Canon G12 ewentualnie G11. Kupuje uzywke,wiec zobacze co sie trafi. Do wiosny mam czas :)
Awatar użytkownika
Shibuya
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 95
Rejestracja: 2012-08-14, 12:43
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta

Następna

Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron