| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Legalizacja Butli

Moderator: Kadra

Legalizacja Butli

Postautor: klimasoft » 2011-11-15, 15:07

Cytat z FN: wg moich informacji zdobytych na UDT dowiedziałem się,że legalizacja zagraniczna jest ważna w Polsce tylko z literką "Pi". Jezeli sa to nowe butle powinny miec atest na 10 lat. Ogólnie jest taki bajzel,ze im blizej granicy tym mają UDT nowsze przepisy, a wiec na 2 lata butle nurkowe, 3 lata butle używane na powierzchni (tylko co z butlami. które używa się tu i tu....). Trochę dalej nabijają na 5 lat a przy wschodniej granicy na 10 lat za te same pieniadze. Kompletna kaszana, wole wysłać butle na wschód i dostaje UDT na 10 lat a nie płące co 2 lata kase jak za 10 lat. I tak co roku płucze swoja butle i susze mam w dupie UDY, które ma prawo kontrolowac co 10 butle :anger: Ogólnie mówiąc poruszyłem ten temat na UDT i dowiedziałem się,ze nasi urzednicy zapomnieli o nurkach rekreacyjnych, którzy używaja takowych butli. Najlepszy bezsens to taki aby każda butla nurkowa miała nabita trwale nazwe uzytkownika.....a co jak zmieni się ich 10 ciu? Gratuluje uproszczenia Unijnych przepisów !!! jak zwykle Polska -swoje przepisy i jeden Wielki burdel !!! Przepraszam za słownictwo
Czyli zgodnie z prawem Unijnym Polska UDT musi respektować Atest na 10 lat?!
Awatar użytkownika
klimasoft
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-12, 11:02
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: DIVEMASTER

Re: Legalizacja Butli

Postautor: kokaroll » 2011-11-16, 10:53

Kurcze ciekawy temat-tez mam flaszki i do końca nie wiem jak to jest...
Zapraszam na wspólnego nura :-) .PW.
Awatar użytkownika
kokaroll
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 159
Rejestracja: 2008-11-04, 10:03
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.SDI/TDI


Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 121 gości