| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Co kupić najpierw?

Moderator: Kadra

Co kupić najpierw?

Postautor: Bezimienna » 2008-05-24, 13:03

Nie wiem gdzie wstawić to pytanie więc wciskam tu.
Mam sprzęt abc i piankę, a teraz zastanawiam się co kupiś dalej. Automat, czy może lepiej komputer? Jak uważacie?
Bezimienna
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-20, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Olimpiusz » 2008-05-24, 15:20

Hej!:)

Zawsze wszystko bierz na logikę.. ;-) To normalne ze od razu wszystkiego sobie nie kupisz.. Na początku będziesz sobie sprzęt pożyczać.. i z czasem dokupywać kolejne elementy. A co do Twojego pytania.. Nikt w centrach nurkowych raczej nie pożycza komputerów wiec jeśli sobie go nie kupisz, na nurkowaniach po prostu nie będziesz go miała. A komputerek.. no cóż.. przydaje się:).
Dive now work later..:)
Awatar użytkownika
Olimpiusz
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 307
Rejestracja: 2007-03-25, 12:28
Lokalizacja: KrK
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: DM

Postautor: M.Mrowiecki » 2008-05-24, 21:02

No pytanie wbrew pozorom nie takie proste. Jeśli się poszuka opinie w necie
(np: http://www.zanurzsie.pl/sprzet_do_nurko ... akupy.html) to
Polecają najpierw automat (zawsze to gryziemy w zębach własny ustnik i sami sobie go doglądamy) a o komputerze właściwie nic nie piszą jako o "gadżecie".
Kupując automat można go od razu kupić z konsolą więc przy okazji głębokościomierz będziemy mieć,a to dla nas najważniejsze.
Wszystko oczywiście zależy od intensywności nurkowania i budżetu.
Komputer tak naprawdę zaczyna się sprawdzać przy nurkowaniach wielodniowych, przy nurach weekendowych na zakrzówku czy koparkach to ciężko jest przekroczyć limity.
Automat to ten element sprzętu na którym się nie oszczędza , zwłaszcza nurkując w Polsce więc najlepiej kupić nowy (koniecznie na zimne wody) .
Jeśli kupujemy komputer to możemy kupić używkę (najlepiej z wymienna baterią), więc może się okazać ze na 500zl to nas stać za komputer ale na 1500zl za automat to już możemy kasy nie mieć.
Ja osobiście też najpierw kupiłem na tej zasadzie, najpierw tani komputer, a zaraz potem porządny automat.
(na tanim komputerze jeszcze nikt sie nie utopił, z przypadkowym sprzętem bywa różnie)
Marcin Mrowiecki
----
No dive no fun
Awatar użytkownika
M.Mrowiecki
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 155
Rejestracja: 2007-04-01, 12:30
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Grzesiek » 2008-05-24, 22:58

Dobry automat to podstawa dlatego proponuje zacząć komletowanie sprzętu właśnie od niego.Bez komputera możesz się obejść. Korzystając z tabel RDP też zaplanujesz dobrze i wykonasz swoje nurkowania.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 102
Rejestracja: 2007-03-26, 16:27
Lokalizacja: Wadowice
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: DM


Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron