| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Plan zagospodarowania Zakrzówka

Moderator: Kadra

Plan zagospodarowania Zakrzówka

Postautor: Tomasz Francuz » 2008-03-05, 20:23

... został już opracowany.
Dziś w Konice TVP pokazano wizualizacje.
Noooo.... z jednej strony dość odważne i ciekawe z drugiej jednak niektóre pomysły mocno mnie zaniepokoiły.
http://farm2.static.flickr.com/1089/124 ... faba_b.jpg

Zwłaszcza ta przystań z łódkami ! (a może skutery wodne ?!)

Ta 4 w legendzie budzi wielkie nadzieje ... ;-)
http://img233.imageshack.us/img233/1561/pic015it5.jpg


Będą nas podglądać z góry :mrgreen:
http://img215.imageshack.us/img215/8882/pic048pg3.jpg


Cała prezentacja była dostępna w śieci. Ale link, który ja mam nie działa :-/
http://www.dzielnica8.krakow.pl/310_Zak ... tacja4.ppt

W każdym razie:
".... Projekt miejscowego planu zagospodarowania Zakrzówka można oglądać do 4 kwietnia 2008 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt), w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Józefa Sarego 4, w godz.: poniedziałki: 14.30 - 16.30, wtorki, środy, czwartki, piątki: 8 - 10."


Pamiętajmy, że w Polsce od przemysłu do pomysłu często droga bardzo daleka.
I jak zwykle pewnie skończy się tym, że osiedle powstanie a reszta.........
Pozdro
T.F.

------------
Jeśli myślisz, że coś idzie dobrze - nie wiesz wszystkiego ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz Francuz
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-26, 15:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nul » 2008-03-05, 22:26

No tak. "Domy o maxymalnie czterech kondygnacjach". Ale nie ma to być blokowisko. Bo duże przestrzenie miedzy nimi. Potem się okaże, że coś się dogęści... Całkiem niedaleko, na Ruczaju koło dawnego majormarketu też było sporo miejca... A potem w przestrzń miedzyblokową wpasowali kolejny, chyba zresztą większy od tych starszych... Nie żebym tak strasznie krakała, ale jakos po przeczytaniu czarnej wizji przedmówcy...

Radio w którymś momecie powiedziało, że 10-go marca ma być spotkanie w UM, o ile dobrz zrozumiałam (niemal przez sen, bo to w nocy było), to otwarte dla publiczności. W sprawie Zakrzówka właśnie.

Miło, że o płetwonurkach jeszcze pamiętają...
N.

PS. Na Sarego mam blisko... Może pooglądam?
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Postautor: Tomasz Francuz » 2008-03-05, 23:18

Znalazłem tę przystań - vide załącznik :-P

Ale nie chodzi tu o obrazki.
Chodzi tylko o to, aby faktycznie w końcu coś powstało.
Aby jakość tego nowego nie zeszpeciła całości (, która póki co za piękna nie jest :-P )
Bo jak narazie okoliczna zabudowa : a konkretnie jej "walor" architektoniczny i (zwłaszcza) gęstość zabudowy nie nastrajają pozytywnie do nowych inwestycji.
Obecnego inwestor : http://www.gerium.net/ zaliczyć można raczej do tych tzw. agresywnych

No ale - jak mawiali starożytni górale: Nie róbse nic, nie beedzie nic
Załączniki
getAttach.php.jpg
getAttach.php.jpg (31.38 KiB) Przeglądany 7843 razy
Pozdro
T.F.

------------
Jeśli myślisz, że coś idzie dobrze - nie wiesz wszystkiego ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz Francuz
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-26, 15:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomasz Francuz » 2008-03-06, 09:35

Pozdro
T.F.

------------
Jeśli myślisz, że coś idzie dobrze - nie wiesz wszystkiego ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz Francuz
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-26, 15:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nul » 2008-03-06, 14:22

Kiedy w tytule w gazecie z ostatniego linka przeczytałam o wiśniowych sadach, to jakoś mi sie ze szklanymi domami skojarzyło... :)

No i wyczytałam tam, że pani Zbyszewska uspokaja Cię, Tomku F., i zapewnia, ze najpierw powstanie park, a dopiero potem osiedle...

A ta iluminacja - wyobrażacie sobie romantyczne nurki nocne? Na Piłaknie takie coś widziałam, chociaż w małej skali - rejon pomostu był podświetlony podwodnie i efekt był fajny. Na 40-tce już iluminacji nie było :(

Pzdr,
N.
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Postautor: Nul » 2008-03-06, 16:39

No dobrze, nie trzeba iść na Sarego, wszystko jest w sieci. I tak czytam i czytam... Fragmenty z planu zagospodarowania...

W bezpośredniej bliskości wody (zbiornika w kamieniołomie)... (cytaty są kursywą)

3. Jako przeznaczenie dopuszczalne, wyłącznie w terenie WS.1, ustala się:
1) lokalizację ażurowych konstrukcji w celu zagospodarowania ścian skalnych
wbezpośrednim sąsiedztwie lustra wody zbiornika (tj alejek wzdłuż
brzegów, mostów, pomostów, basenów pływających);
2) lokalizację ogólnodostępnej plaży i strzeżonego kąpieliska pod warunkiem
kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa w obszarze ustanowionego
kąpieliska - poprzez konstrukcję basenów podwieszanych, pomostów oraz
odgrodzenia ich od pozostałej części zbiornika.


Ale to jest częściowo teren zieleni urzadzonejw bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika czyli ZP.z, zerknijmy:

3. Jako przeznaczenie dopuszczalne ustala się:
1) lokalizację ażurowych konstrukcji w celu zagospodarowania ścian skalnych –
zarówno na wierzchowinie, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie lustra wody
zbiornika (tj. alejek wzdłuż brzegów, mostów, pomostów, basenów
pływających, konstrukcji do mocowania lin itp.);
2) lokalizację ogólnodostępnej plaży i strzeżonego kąpieliska. Obowiązuje
kompleksowe zapewnienie bezpieczeństwa w obszarze ustanowionego
27
kąpieliska - poprzez np. konstrukcję basenów podwieszanych, pomostów oraz
odgrodzenia ich od pozostałej części zbiornika wodnego;
3) lokalizację tymczasowych estrad lub scen oraz trybun lub widowni (również
z zadaszeniem) – dla urządzania widowisk plenerowych.
4. Obowiązuje zakaz budowy budynków, wiat i innych obiektów kubaturowych.


Tutaj już tam, gdzie mowa o ażurowych konstrukacjach, pojawia się "itp." - pod co mozemy podciagnąc różne kawałki, moze cosik dla nurków? Ale znów ten zakaz budpwy wiat?

ja sie na tym oczywiście nie znam, poza tym to takie przejrzenie na szybko, ale jakoś tak... Budynki z przenaczeniem dla sportu i rekreacji mają być gdzieś obok, w kolejnej strefie, ale jakoś tak stamtąd dygać ze wszystkim? A jakieś pomiesczzenie zmaykane coby nas nie okradano? Kiedy w planie mówią o sporcie, to jakoś wymieniają konie, rowery, wspinaczkę i biegówki, a ze sportów wodnych to tylko ta plaża z kąpieliskiem...

Malowniczo to jest przdstawione tu:
http://www.bip.krakow.pl/zalacznik.php?zal_id=16865

a opis trzeba sobie kliknąć tu: http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=12979&sub_dok_id=12979

Życzę miłego i konstruktywnego studiow-
Ania :)
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Postautor: Nul » 2008-03-12, 18:51

No i odbyło się w poniedziałek spotkanie w urzędzie miasta. I aż mi się nie chce pisać, chociaż parę fragmentów warto by może zacytować...
Na pzrykłąd ten, że ktoś zwrócił uwage, że skoro te wszytskie urządzenia parkowe typu alejki, ścieżki, balustrady są wymienione jako coś "dopuszczalnego", a nie "podstawowego", to tak naprawdę znaczy, ze nie da się inwestora zmusić do zrobienia tego, co teraz szumnie zapowiada... Bo jako podstawowa występuje tam zieleń, a zieleń przecież "urządziła się" sama... Czyli faktycznie moze zrobić osiedle i nic więcej... Istnieje szansa, ze człowiek, który o tym mówił, złoży w tej sprawie wniosek do urzędu.
No właśnie, bo do 18.4.2008 można składać wnioski do planu.

Siedziałam na tym spotkaniu cztery godziny (potem musiałam iść do pracy) i włąsiciwe dalej nie wiem, dlaczego miasto odstąpiło od projektu poprzdniego, w którym na tych nieużytkach miały być domy jednorodzinne (plan nie przeszedł z powodu jednego budynku podobno, kawiarni nad wodą) i teraz forsuje wersję z blokami. Bo właśnie tak to wyglądało: przedtawiciel inwestora czyli jednoześnie pan architekt twórca koncepcji osiedla oraz urzędnicy biura byli za tymi blokami, natomiast mieszkańcy (ze zrozumiałaych względów), przedstawiciele stowarzyszeń typu "zielony Zakrzówek" czy Stowarzyszenie na rzecz Ochrony i Rozwoju Dębnik, radny Bystrowski oraz ludzie spoza czyli na przykład ja (podejrzewam, że wspinacze również) byli przeciwko blokom.

To, co tu piszę, to nie jest pełna relacja - wszystko było nagrywane i miał postwać protokół, nie wiem, czy dostępny w sieci. Ale trpche mnie łapki bolą od pracy przy kompie i nie wstukuję tu wszystkiego... Może będę tak po kawałku... :)

O płetwonurkach było tylko raz - w niezbyt ciekawym kontekście... Radny Paweł BYstrowski uważa, że płetwonurkowanie to sport elitarny i że może lepiej by było, gdyby zlaany kamieniołom służył większej liczbie mieszkańców - czyli raczej kąpielisko, a nurkować moze na tej mnijeszej części... Może by tak pana radnego zaprosić na kurs? I żeby zaczął nurkować? Sympatyczny facet, może to polubi? :)

Na razie tyle,
N.
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Postautor: Tomasz Francuz » 2008-03-12, 20:51

No cóż - nie łatwo jets należeć do elyty ;-)
I być może to właśnie radnego boli :-P

A generalnie jak już powiedziałem: w tym kochanym państwie zawsze znajdzie się sposób aby przeforsować swoje i do tego w taki sposób, żeby zapłacili inni.
Tak było ze wszystkimi dotychczasowymi inwestycjami, gdy na końcu okazywało się, że "no gdzieś tam umowa była niekorzystanie sformułowana.." a więc miasto na swój (NASZ) koszt wykonywało np drogi dojazdowe.
Tak samo będzie i teraz jeżeli nie będzie czarno na biały, że rozpoczęcie inwestycji możliwe DOPIERO po zrealizowaniu zobowiązań.

A w ogóle to humor mam kiepski: KATAR i nurek przeszedł :-/
Pozdro
T.F.

------------
Jeśli myślisz, że coś idzie dobrze - nie wiesz wszystkiego ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz Francuz
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-26, 15:39
Lokalizacja: Kraków


Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron