| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Targi nurkowe

Moderator: Kadra

Targi nurkowe

Postautor: Maciek » 2014-02-11, 01:14

W ostatni weekend odbyły się V Targi Nurkowe w Pałacu Kultury w Warszawie. Jak co roku mieliśmy stoisko reklamujące Zakrzówek i Krakena. Impreza w sumie udana:
http://www.targinurkowe.pl/
Dziękujemy klubowiczom za liczne odwiedziny.
Parę zdjęć:
http://kraken.pl/sgal/index.php?gallery ... zygoda6129
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Targi nurkowe

Postautor: Maciek » 2014-02-11, 13:24

Jak targi wyglądały z mojej perspektywy.
Po pierwsze nawet na Zakrzówku nie spotkam tyle znajomych osób co na Targach więc jest fajnie.
Po drugie jeżeli ja na każdych targach znajduję parę prezentacji których chętnie słucham to myślę, że większość nurków też znajdzie coś interesującego.
Czysta prawda była w opowieści - "Wyparcie, zanegowanie, zaprzeczenie objawom choroby dekompresyjnej"
Jak ktoś lubi historię nurkowania to polecałbym ten wykład: "Model Haldana"
Jak zwykle ciekawy był wykład "Lung Squeeze" dla free diverów
Jak ktoś lubi ciemne i zimne dziury to na pewno podobała mu się prezentacja "Uranowe szaleństwo - odkrywanie tajemnic minionej epoki"
Oczywiście divemasterzy i instruktorzy PADI mieli swoje spotkanie.

Podobnie ze stoiskami targowymi. Z jednej strony było by super gdyby było więcej takich stoisk jak Delphinusa na wejściu ale firmy nurkowe nie zawsze potrafią zrobić i fajnie i wesoło.
Z drugiej strony merytorycznie było na większości stoisk. Pytania które nurkowie zawsze zadają tam można było zadawać wiele razy i naprawdę posłuchać różnych opinii.
Ja też miałem okazję opowiadać o szkoleniach, Zakrzówku i stronach internetowych czyli o tym czym się zajmujemy w Krakenie.

Co do różnych ocen targów:
W mojej ocenie, jak pod wpływem malkontentów pozbędziemy się nurkowych targów to sporo stracimy. Chociaż malkontenci mają sporo racji. Na Wiatr i Woda utoniemy w żeglarzach. Oczywiście od zawsze Wiatr i Woda były na pewno lepszym miejscem dla firm szukających kontaktu z nie nurkami (na kursy OWD czy pierwszy kontakt ze sprzętem typu ABC) ale dla firm szukających kontaktu z nurkami własna impreza jest na pewno lepsza. Dla mnie targi nurkowe to co roku możliwość spotkania ludzi którzy mają trochę za daleko aby często być na Zakrzówku. Do tego nad wodą każdy jest albo przed albo po nurkowaniu a na targach jest czas porozmawiać.
Czy nie możemy mieć miejsca gdzie można się spotkać niezależnie od organizacji, firmy, producenta sprzętu. Jak ktoś jest instruktorem nurkowania, organizuje wyprawy nurkowe, sprzedaje nurkowy sprzęt czy wyjazdy i nie przyjeżdża na te targi to ja tego nie rozumiem. Niekoniecznie jako wystawca ale po prostu jako uczestnik.
Wystawiałem się kiedyś na Wiatr i Woda oraz jeździłem tam jako uczestnik (bez własnego stoiska) i tak czy tak, to nie było to samo. Z jednej strony tłum ludzi (to fajne) ale w sumie nie zainteresowanych. W tym wszystkim ginęli nurkowie. Do tego nie było miejsca na prezentacje, spotkania, itp. Po prostu firmy jachtowe dysponują zupełnie innymi pieniędzmi i nurkowie na tych targach to "Dzieci gorszego boga".

Rozumiem, że dla zwiedzających nurków oferta mogła by być bardziej atrakcyjna, sprawa braku reklam przed pałacem to żenada, a przewaga organizacyjna na przykład Baltictechu oczywista ale to trzeba oceniać przez założenia imprezy (też koszty). Problem polega na tym, że różni ludzie różnych rzeczy szukają a do tego deklaracje zarówno w jakiś ankietach jak i w internecie nie odpowiadają rzeczywistym preferencjom :-)

Rozumiem to, bo od lat organizuję imprezy na Zakrzówku i z jednej strony nurkowie chcą czy deklarują, że chcą pewnych rzeczy a realnie przyciągają je inne. Do tego zadowoleni rzadko zabierają głos a niezadowoleni zawsze co jednak prowadzi do sytuacji, że ślepe kierowanie się głosami nie zadowolonych i zmienianie pod ich wpływem imprezy może prowadzić w ślepy zaułek a NIE STOSOWANIE się do ich głosów może zabić imprezę bo ewentualni nowi chętni dowiedzą się tylko o ocenie nie zadowolonych a zadowolonych nie. Pisano tutaj o szklankach, czy do połowy pusta czy do połowy pełna ale rozwijając żart w znany sposób powiem, że ani to ani to, tylko naczynie (nasz marzenia) dwa razy za duże ;-). Trzeba więc doprowadzić do tego aby płynów było więcej - to zawsze dopasowuje marzenia do rzeczywistości.

Jestem za tym aby impreza odbyła się w przyszłym roku i zawsze.
Max (organizator targów) ma obanerować Pałac albo inne miejsce gdzie będą targi.
Za podobne pieniądze powinna być trochę lepsza organizacja.
Powinno być więcej imprez - wykładów - prezentacji towarzyszących na zasadzie każdy wybierze sobie to co go interesuje.
Może więcej nurków przyjedzie na zasadzie - spędzam tam przynajmniej jeden albo dwa dni wybierając z oferty to co mnie interesuje - określone prezentacje i wykłady; rozmowy z firmami które mają sprzęt jaki nas interesuje; rozmowy o szkoleniach o których myślimy; spotkania ze znajomymi z nad innej wody.
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków


Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron