| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Nurkowanie na 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Moderator: Kadra

Nurkowanie na 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Postautor: 360stopni » 2012-12-03, 13:58

Podczas trwającego 2 SPORTS FILM FESTIVAL publiczność ma możliwość nie tylko zobaczenia sztandarowego tytułu poświęconego nurkowaniu – filmu ODDECH (Breathe, reż. Martin Khodabakhshian), ale również spotkać się z wybitnymi przedstawicielami świata związanego z podwodną pasją – Krzysztofem Starnawskim, Elżbietą Benducką, Mateuszem Maliną i Bartoszem Morawcem.
Krzysztof Starnawski spotka się z festiwalowiczami w poniedziałek, 3.12, w warszawskim Południku Zero (ul. Wilcza 25). Jeden z najsłynniejszych polskich sportowców ekstremalnych, płetwonurek, speleolog opowie o swoich wyprawach. Wyjdziemy od Tatr polskich i sięgniemy po nowe problemy w Hranickiej Propasti i Meksyku.
O nowym rekordzie Polski w nurkowaniu głębokim kobiet opowie Elżbieta Benducka, z którą spotkamy się w Warszawie, we wtorek, 4.12, o godz. 20:00 w Ukrytym Mieście (ul. Noakowskiego 16) oraz w Krakowie, w środę, 5.12, o godz. 19:00 w Klubie u Louisa (Rynek Główny 13). Elżbieta zeszła na 190 m pod powierzchnię Morza Czerwonego w egipskiej miejscowości Dahab. Podczas spotkania odbędzie się również pierwsza emisja filmu z zejścia Verny van Schaik – najgłębiej nurkującej kobiety świata, której autobiografia jest premierowo dostępna na festiwalu. W ten sposób połączymy zderzymy dwa rekordy na jednym spotkaniu: rekord świata Verny van Schaik i rekord Polski Elżbiety Benduckiej. W spotkaniu warszawskim udział weźmie również Marcin Chochorowski z zespołu wspierającego Elżbietę Benducką.
Po filmie ODDECH w Krakowie i Wrocławiu również zaplanowane są spotkania – kolejno z Mateuszem Maliną oraz Bartoszem Morawcem. Film śledzi Williama Trubridge’a, zdobywcę World Absolute Freediver Award 2010 oraz Blue Hole, gdy próbuje on pobić swój rekord światowy w freedivingu. Bohater próbuje bez żadnej pomocy zanurkować na głębokość90 metrów, prawie na samo dno “Dean’s Blue Hole” na Bahamach. W filmie znajdziemy wywiady z lokalnymi mieszkańcami, żyjącymi w strachu przed “Dean’s Blue Hole”, rozmowy z członkami rodziny Williama, będącymi z kolei w ciągłym strachu o jego życie oraz niezwykłe podwodne ujęcia nurka w akcji. BREATHE dosłownie zapiera dech w piersiach, gdy William zabiera nas w podróż na głębiny ludzkiej fascynacji podwodnym światem.
Oprócz pokazów filmów kinowych i spotkań z zaproszonymi widzowie mogą również przyjrzeć się amatorskim filmom poświęconym nurkowaniu. Projekcje odbywają się w klubach festiwalowych.
Więcej informacji o spotkaniach można znaleźć na stronie festiwalu: http://festival.360stopni.org/category/ ... spotkania/.
Program festiwalu w poszczególnych miastach dostępny jest na stronie: http://festival.360stopni.org/category/ ... ar/krakow/.
Bieżące informacje śledzić można również na profilu facebookowym 360stopni: http://www.facebook.com/360stopni.
Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.
Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Komitet Olimpijski, CANAL+ Sport, Off.sport.pl, Antyradio, Aktywni.pl, Climb.pl, Divinglog.pl, Globtroter.pl, Magazyn Górski, Planeta Gór, Portalgorski.pl, Sailbook.pl, Scigacz.pl, Tawerna Skipperów.
Partnerem festiwalu jest Tatrzański Park Narodowy.
360stopni
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-12, 15:16
Płeć: Kobieta

Re: Nurkowanie na 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Postautor: Nul » 2012-12-06, 11:42

Uff, spotkanie z Elą B. się odbyło - bohaterce udało się, pomimo pogody niezbyt egipskiej, dotrzeć do Krakowa i poopowiadać o rekordowym nurze i przygotowaniach do niego. Potem oczywiście był czas na zadawanie pytań. Całość potrwała około 2,5 godziny, ale fajnie było.

Jak dla mnie, wisienką na torcie było ostatnie zdjęcie Elowego pokazu obrazków - zdjęcie na zakończenie jej "rekreacyjnego" nura na 115 metrów, które to nurkowanie odbyła z grupą Krakena. A niektóre koleżanki nie chciały uwierzyć, że osoba pośrodku zdjęcia, ta z warkoczykami, to ja :) Ale naprawdę, zdjęcie przedstawiało Elę, Tomka F., Tomka J., Janka z Warszawy i mnie. Tyle że dla nas oczywiście ten nurek nie był aż tak rekreacyjny jak dla Eli :)

Dla porządku zaznaczę jeszcze, ze załapałam się również na filmy Mateusza Maliny z jego opowieściami oraz na film o Vernie z jej rekordowego nura. Chyba ten film o Vernie był najmniej wciągający, bo bez żywego prawdziwego" opowiadacza, zaś białe podpisy tłumaczenia wyświetlały się przeważnie na tle jasnej koszuli opowiadacza na filmie, co zmuszało do słuchania wersji angielskiej. Ale głębokość robi wrażenie...
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Re: Nurkowanie na 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Postautor: Tomasz Łach » 2012-12-07, 12:42

Dzieki Aniu za ciekawa relacje :-)
Fajnie, ze jeszcze komus sie chce... i nie pije tu wcale do Ady i Marka, ktorzy byli na spotkaniu ze Starnasiem w kinie Kijow... :roll:
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Re: Nurkowanie na 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Postautor: Nul » 2012-12-07, 23:29

Nie no, Tomek, przecież ja to napisałam tylko po to, żeby sie pochwalic, że i ja byłam na zdjęciu z Elą :-D
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Re: Nurkowanie na 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Postautor: ADA » 2012-12-08, 10:19

Witam!
Spotkanie faktycznie było udane! :-) Ludzie z pasją zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia i tym razem było podobnie.Wysłuchanie relacji z pierwszej ręki o tym rekordowym nurkowaniu dodatkowo pozwoliło mi uzmysłowić sobie ile trudu i przygotowań musiała w to włożyć Ela,aby odnieść sukces.PODZIWIAM i GRATULUJĘ!:)

Ps.Ania w końcu Cię zobaczyłam na zdjęciu:)Zazdroszczę umiejętności.Pozdrawiam. :-)
Awatar użytkownika
ADA
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 27
Rejestracja: 2008-11-02, 14:24
Płeć: Kobieta
Stopień nurkowy: RESCUE


Wróć do O wszystkim i o niczym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron