| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Konferencja Nurkowa 25-27 września 2009

Moderator: Kadra

Konferencja Nurkowa 25-27 września 2009

Postautor: Maciek » 2009-08-31, 10:08

W dniach 25-27 września 2009 jest organizowana konferencja nurkowa połączona z imprezami nurkowymi oraz „DemoDaysami” nad wodą. Impreza będzie się odbywać na Zakrzówku oraz w pobliskim Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Koszt Konferencji to 80 zł obejmuje udział w całej imprezie w tym wstęp na Zakrzówek
Dla instruktorów którzy wykupią chociaż jedną kartę uczestnictwa dla swoich kursantów wstęp na całą imprezę za darmo.
Dla szukających noclegu polecamy dwa pobliskie hotele (Bona i Panorama) gdzie uczestnicy otrzymują 10% zniżki ze względu na grupowy charakter rezerwacji ( na hasło konferencja nurkowa).

Jeżeli jesteś zainteresowany to prosimy o kontakt.

Nowe informacje na www.konferencjanurkowa.pl

Konferencja Nurkowa 25-27 września 2009
(piątek wieczorem, sobota i niedziela)
Cena 80 zł obejmuje uczestnictwo we wszystkich imprezach i konkursach w tym dwa dni nurkowe na Zakrzówku.
Ramowy plan imprezy:
Piątek 25 września 18:00-22:00 Maraton filmowy (Kampus UJ)
Sobota 26 września od 9:00 do 14:00 DemoDays’y i konkursy nurkowe (Zakrzówek)
Sobota 26 września 16:00 – 22:00 filmy, prezentacje i wykłady nurkowe (Kampus UJ)
Niedziela 27 września 9:00 – 14:00 DemoDays’y i konkursy nurkowe (Zakrzówek)
Dla nurków oraz osób które chcą dopiero zacząć nurkowanie stoiska wystawiennicze na Kampusie UJ
Piątek 18:00-22:00
Sobota 9:00 – 20:00
Filmy i wykłady (piątek, sobota wieczorem, Kampus UJ)
DANowski program badania mikropęcherzyków po nurkowaniu (wykład i badania nad wodą) Michał Kosut - Instruktor Trener
Rekord Polski w nurkowaniu technicznym. Jacek Musiał - „posiadacz” aktualnego rekordu
Schleswig-Holstein Filmy podwodne grupy Projektfilm.
PFO Przetrwały Kanał Owalny a ryzyko choroby dekompresyjnej Dr n. med. Monika Pieculewicz i Dr n. med. Lidia Tomkiewicz-Pająk
Nurkowanie bezdechowe (free diving) - Robert Cetler - Mistrz Polski, Maciek Lipiec - aktualny rekordzista Polski w stałym balaście bez płetw, Tomek Nitka - były rekordzista kraju, instruktor freedivingu
Rebridery – Robert Jabłoński - Instruktor Trener.
Problemy z przedmuchiwaniem a nasze uszy i zatoki. Specjalista laryngolog Leszek Grabowski
Triox – mieszanka przyszłości w rekreacji? Andrzej Kruczkowski - Instruktor Trener
Mały Wielki Błękit, prezentacja na temat projektu którego celem jest upowszechnianie nurkowania wśród dzieci i młodzieży - Marian Kubalica
Homo Delphinus, prezentacja na temat postaci Jacquesa Mayola i jego kultowego dzieła - Marian Kubalica

DemoDays’y nad wodą (zgłoszenia dotychczasowe) Sobota 9:00 – 14:00; Niedziela 9:00 – 14:00 Oceania – Mares; ECN – Bare; Technika Podwodna – Suunto, Apeks; CCR Częstochowa – DUI, Yellow Diving.
Konkursy na Zakrzówku (sobota, niedziela)
Konkurs nawigacyjny
Konkurs z pływalności w dwóch kategoriach w suchym i w piance
Retronurki na najbardziej interesujący sprzęt retro
Konkurs fotograficzny na najbardziej interesujące zdjęcie weekendu
Konkurs strzelecki (nienurkowy) przygotowany przez firmę VIP (sobota 12:00 – 14:00)
Nagrody:
Pakiet 10 nurkowań w Egipcie ufundowany przez CN Nautica.
10 kompletów ABC oraz maski nurkowe przekazane przez firmy ECN, Technika Podwodna, Mares, VIP
Koszulki UV przekazane przez firmę ECN
Książki: ufundowane przez Wielki Błękit
5 x Homo Delphinus, 5 x Podręcznik free divingu, 5 x Podręcznik mieszania gazów, 5 x Nurkowanie nad poziomem morza
Pakiet 10 wejściówek na Zakrzówek ufundowany przez CN Kraken

Dodatkowe nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników konferencji podczas wykładów w piątek i w sobotę.

Impreza jest wspierana przez organizatora Targów Nurkowych 2010.

Jeżeli jesteś zaintersowany to napisz maila na
maciek@kraken.pl
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomasz Łach » 2009-09-22, 21:59

Hej wybiera sie ktos znajomy ?? Ja jestem na pokazie filmow w piatek o 18tej w kampusie i nurkuje w niedziele rano (pod nasza wiata o 9 30). Jakby ktos mial ochote sie dolaczyc to zapraszam. W planach na niedziele sa dwa nury. Bedzie mozliwosc przetestowac troche sprzetu :mrgreen:
pozdrawiam
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: szczyp_ior » 2009-09-23, 10:50

Niestety przez zamieszanie w pracy, przegapiłem zapisy na konferencję... a przeszedłbym się ...
Awatar użytkownika
szczyp_ior
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 68
Rejestracja: 2009-06-25, 00:51
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: AOWD

Postautor: Tomasz Łach » 2009-09-23, 11:44

Co to znaczy "przegapilem zapisy" ? Bilet na pokaz filmw mozna kupic nawet przed samym wejsciem... Cos tu kolega sciemnia :-P
Z tego co sie orientuje to bilety sa jeszcze normalnie w sprzedazy. Jesli jestes klubowiczem (a jestes ;-) ) to na niedziele zarezerwuj sobie potrzebny sprzet i widzimy sie rano pod nasza wiata i nuramy (wystarczy jedna butla bo bedzie dosc czasu, zeby jechac sie dobic do Krakena)
pozdrawiam
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: szczyp_ior » 2009-09-23, 12:18

dostałem maila od Maćka, że trzeba sobie zarezerwować miejscówkę i zapłacić do 11 września :-P

Ale z początkiem września miałem mały w pracy więc może maila źle zinerpretowałem :-P

To na piątek bym się pisał, może podjade jeszcze dziś do Krakena, sobota rano odpada do 15 w pracy siedze. Nie wiem jak z niedzielą, wszystko zależy od połowicy :-?

Dzięki za info :)
Awatar użytkownika
szczyp_ior
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 68
Rejestracja: 2009-06-25, 00:51
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: AOWD

Postautor: Tomasz Łach » 2009-09-27, 16:48

Dzieki serdecznie wszystkim za niedzielnego nura. "Kangura" nie znalezlismy, ale tez bylo super :mrgreen: Czekam teraz na relacje osob ktore skorzystaly z windy freediver'ow, no i na foty, ktore robil z tej okazji Marek.
A swoja droga w przyszly weekend odbedzie sie nurkowanie klubowe, na ktore juz teraz serdecznie zapraszam. Szczegoly podam niebawem.
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: Marek » 2009-09-28, 17:05

kangur sie wystraszyl takiej ilosci ludzi i uciekl nam na maly akwen..

ja tam z windy nie korzystałem, co nie znaczy, że jej nie miałem.. jakbyscie widzieli moj profil po robieniu tych zdjec, freediver by sie nie powstydził.

Ale ja się nie boję, gdyż jestem zwolennikiem teorii, że pęcherzyki da się rozpuścić. Ilość rozpuszczana jest wprost proporcjonalna do mocy trunku. Czyli metanol załatwia sprawę w 100%, ale źle 'wchodzi', co jest niewątpliwie jego minusem. Moje badania wykazały, że mocna, 80% śliwowica daje radę 4/5 pęcherzyków, a resztę usuwamy z porannym pawiem.

No ale nie będę Was zanudzał naukowym bełkotem.
Co do zdjęć: umieszczę wkrótce, bo jest teraz trochę wyjazdowy. Ale niewiele dało się zrobić, oni strasznie mieszają wodę i bąblują (nurkowanie bez sprzętu???) co zmniejszyło wizurkę i wiele fot się zamazało. Tym bardziej, że u nich prędkości zanurz/wynurz są znaczne :)

odezwę sie wkrótce z linkiem do fotek
Awatar użytkownika
Marek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-29, 22:53

Postautor: M.Mrowiecki » 2009-09-28, 17:27

Tylko ze sugerowal bym jednak rozpuszczac bąbelki w Etanolu a nie metanolu ;-)
A co do profili, to ogladalem w sobote wieczorem testowy mares hd z profilami z calego dnia ;) pila do drzewa jest gladka w porownaniu z tym co tam widzialem ;)
Marcin Mrowiecki
----
No dive no fun
Awatar użytkownika
M.Mrowiecki
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 155
Rejestracja: 2007-04-01, 12:30
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Katarzyna (kot) » 2009-09-28, 17:57

fajnie fajnie było!
mi udało się przetestować skrzydełko Halcyona 40 + zestaw dwubutlowy (takie śmieszne dość wąskie 12-tki 13 kilogramowe).
muszę przyznać że było to... lekkie!
a przynajmniej takie sprawiało wrażenie, w odróżnieniu od zestawu dwóch dziesiątek, które miałam przyjemność testować kiedyś na Koparach.

i tu może prośba do naszych posiadaczy twinsetów - moglibyście wspomnieć coś o swoich? waga, balast używany, wygoda użycia?

inne słowa dwa co do Konferencji - super freediverzy!
mi niestety nie udało się zanurać (nie mogłam się moczyć w wodzie) ale namówiłam kolegę, który zszedłszy na 24m żałował że tylko tak "krótka" jest winda.
ogólnie podobało się bardzo.

widziałam też ludzi szalejących na skuterze, szkoda że nie udało się też pożyczyć.

btw jeszcze - ktoś zanurał z tym Maresem nowiutkim? czy tylko powierzchownie go oglądaliście?

a no i jeszcze dzięki wielkie za super losowanie i tak fajne nagrody :-D
jest co poczytać przed snem :-P
ciekawe kiedy Wam coś wymieszam..
na razie chyba będzie to coś z... miejmy nadzieję NIE metanolem!
"Miso no miso kusai wa jo miso ni arazu"
Pasta sojowa, która wygląda jak pasta sojowa, nie jest dobra pastą sojową.
Awatar użytkownika
Katarzyna (kot)
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 99
Rejestracja: 2007-12-16, 02:57
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomasz Łach » 2009-09-28, 20:48

M.Mrowiecki pisze:sugerowal bym jednak rozpuszczac bąbelki w Etanolu a nie metanolu ;-)

Markowi wszystko jedno ! Zadna Pepsi czy tam Cola nie zastapi mu JABOLA :-P
A co do zdjec to zapomnial tylko dodac ze w butli mial mniej powietrza niz Ci freediwerzy w plucach... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: skydiver » 2009-09-29, 08:50

Witam!
Udział w konferencji dał wiele info oraz wrażeń. Jedną z nich była winda freediverów. Spróbowałem bo po dość udanym wykładzie (zwłaszcza Marcina z Krakowa) chciałem sprawdzić i zobaczyć jak to jest w realu. Faktycznie przeciętny człowiek może to zrobić oczywiście w granicach rozsądku. Wg mnie jedyną blokadą jest psycha, bo to ona decyduje o naszym działaniu i zachowaniu.
Ja miałem możliwość zjadu na ok. 23m i powtórzyłby to jeszcze raz. Winda rozpędzała się powoli a gdy się rozpędziła to było to czuć na łetwach. Najlepszy etap to wind a w górę, tak jak to widać na freediverskich filmach.

Pozdrawiam
skydiver
grzegorz.grzywna@kraken.pl
tel. 693 861 595
Awatar użytkownika
skydiver
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 101
Rejestracja: 2009-04-19, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: OWSI

Postautor: Tomasz Łach » 2009-09-30, 10:01

Dzieki Grzesiek
W takim razie czekamy jeszcze na relacje Artka i zdjecia Marka ;-)
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: Marek » 2009-10-02, 11:52

no ja jeszcze poza domem.. dopiero za ok tydzien wracam i wrzuce te 2 zdjecia co mi wyszly :-P

moze w butli mialem mało powietrza, ale za to w masce był full ('na czarna godzina')

ps. metanol czy etanol jaka różnica? To jak Marek i Arek ;-P
Awatar użytkownika
Marek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-29, 22:53

Postautor: Marek » 2009-10-03, 21:01

no i kiedy bedzie wynik konkursu fotograficznego?
Awatar użytkownika
Marek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-29, 22:53

Postautor: Marek » 2009-10-09, 15:21

link do fotek z windy i 'freakdiverów'

http://picasaweb.google.pl/627353/20090 ... directlink
Awatar użytkownika
Marek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-29, 22:53


Wróć do Imprezy klubowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości

cron